ژل ضد عفونی کننده

با توجه به همه گیری برخی بیماری های ویروسی و میکروبی، استفاده از محلول های ضد عفونی مانند الکل و ژل ضد عفونی دست، بسیار ضروری است. در ادامه به مزایا و کاربرد های ژل ضد عفونی دست می پردازیم.

مواد تشکیل دهنده ژل ضد عفونی دست

برای ساخت ژل دست سعی شده از بهترین مواد ضد عفونی کننده استفاده شود. تا از به وجود آمدن هرگونه حساسیت و خارش جلوگیری کند. با وجود نرم کنندگی و ضد حساسیت آن، خاصیت ضد عفونی کنندگی خود را از دست ندهد. از مواد تشکیل دهنده ژل می توانیم به اتانول، پروپانول، پری آکریلیک اسید، گلیسیرین، پروپیلین گلیکول و اسانس های طبیعی اشاره کنیم.

با توجه به این که تاثیر الکل بیشتر از آب و صابون بوده، پس پیشنهاد می کنیم برای محافظت از بیماری از ژل ضد عفونی دست استفاده نمایید.

تاثیر مواد ضد عفونی کننده بر روی دست

طبق نظریه سازمان CDE آمریکا ژل های ضد عفونی تا ۶۰ درصد قدرت مقابله با بیماری های مختلف را دارد.

تفاوت استفاده از الکل و ژل

در نگاه اول، ژل ضد عفونی دست، جایگزین مناسب برای الکل و آب و صابون است. در عمل نیز با توجه به این که احتمال دسترسی ما به آب وصابون در همه جا امکان پذیر نیست، پس بهترین انتخاب بین این دو ژل ضد عفونی است.

در مقابل الکل نیر با توجه به این که الکل اشتعال زا است و پس از استفاده امکان خشکی دست وجود دارد، بهترین انتخاب بین الکل و ژل، ژل ضد عفونی کننده دست خواهد بود.

از چه برندی خریداری نماییم؟

امروزه اکثر تولید کننده های مواد بهداشتی اقدام به تولید ژل ضد عفونی کننده دارند. در زمان خرید به نکات زیر توجه داشته باشید.

۱) از فروشگاه های معتبر و داروخانه ها اقدام به خرید ژل ضد عفونی کننده نمایید.

۲) در هنگام خرید بسته بندی را به خوبی تست کنید که خراش یا بازشدگی نداشته باشد.

۳) تمامی الکل ها و ضد عفونی کننده ها دارای مجوز بهداشت و نشان استاندارد کالا را دارا می باشند. در صورت نبود از خرید آن خودداری فرمایید.

۴) در نهایت تاریخ انقضا و قیمت محصول نیز مهم بوده که پس از بررسی و مقایسه از لحاظ قیمتی، اقدام به خرید مناسب ترین ژل ضد عفونی نمایید.

حجم محصولات

این محصول دارای انواع مختلف رو میزی، خانگی و جیبی  بوده است. بر حسب نیاز خود می توانید ژل مورد نظر را خریداری نمایید. بسته های ۵۰ میلی لیتری تا یک لیتری موجود است. برای استفاده دائم بسته های ۵۰۰ میلی لیتری مقرون به صرفه تر است.

 کاربرد ژل در محیط های مختلف کاری و آموزشی

این ژل ها با خاصیت آنتی باکتریالی خودش کاربرد عمومی داشته و برای کسانی که داعما در حال استفاده از تجهیزات عمومی هستند مناسب می باشد.

ژل همراه برای استفاده روزانه در میحط های عمومی مانند کلاس درس، اتوبوس و مترو و سایر مکان هایی که نیاز به ضد عفونی دارد، مناسب است. همچنین در محیط های اداری و خانگی نیز ژل هایی که حجم بالایی دارند بسیار مناسب و کاربردی می باشد. پس بر حسب نوع نیاز خود دو نوع جیبی و سایز بزرگ تر را انتخاب کنید.

اثر نرم کنندگی ژل های دست

اکثر قریب به اتفاق ژل ضد عفونی دست، دارای گلیسیرین بوده که اثر مرطوب کنندگی و باعث نرمی هرچه بیشتر دستان در مقابل اثر شیمیایی الکل می شود.

ژل های وارداتی یا داخلی؟

اکثر ژل های ضد عفونی موجود در ایران تولیدات داخلی بوده و با عالی ترین مواد تشکیل دهنده تولید می شود. پتروشیمی ایران دارای تجهیزات به روزی بوده و می توان از آن مواد در تولید مواد ضد عفونی مختلف استفاده کرد. همچنین ژل های وارداتی نیز در بازار موجود بوده ولی با توجه به حمایت از تولیدات داخلی، خرید ژل تولید ایران را پیشنهاد می کنیم.

 

از کجا بخریم؟ 

در راستای همه گیری کرونا شرکت های معتبر اقدام به تولید انواع ژل ضد عفونی دست، الکل های ۷۰ درصدی و ۹۰ درصدی کرده اند. برای خرید هر نوع مواد ضد عفونی کننده می توانید به داروخانه ها و فروشگاه های عرضه کننده لوازم بهداشتی مراجعه نمایید.

امروزه سایت های معتبر نیز اقدام به فروش این محصولات دارند می توانید با مراجعه به سایت مورد نظر، لوازم بهداشتی خود را انتخاب کرده و اقدام به خرید آن نمایید.

 

 

 

 

نمایش بیشتر
منو
برندها