دسته‌بندی ها

ویروس کرونا (COVID-19) (شماره ۲)

ارسال توسط : علی اسلامی /

آیا کسانی که به COVID-19 مبتلا میشوند بیمار می شوند و بهبود می یابند یا جانشان را از دست می دهند؟

اکثر کسانی که به این ویروس مبتلا می شوند یک نوع خفیف این بیماری را دارند و بدون نیاز به مراقبت های پزشکی حرفه ای بهبود می یابند.حدود ۸نفر از ۱۰نفر علائم خفیف دارند و از تر۶نفر یک‌نفر به شدت بیمار می شود و به مراقبت از بیمارستان نیاز دارند و تحقیقات نشان می دهند که از هر 100 نفری که به COVID-19 مبتلا می شوند ، حدود 1 نفر می میرد.

آیا به راحتی میتوان تشخیص داد که شخصی COVID-19 دارد؟

 واقعیت: خیر ویروس تا 14 روز قبل از بروز علائم در بدن فرد می تواند باشد و برخی از افراد بیماری خفیف COVID-19 را دارند که ممکن است متوجه نشوند که ناقل این ویروس هستند به همین دلیل مهم است که همه از توصیه های دولت پیروی کنند - از جمله شستن دست ، استفاده از دستمال برای سرفه و عطسه و جلوگیری از ازدحام جمعیت - و حتما حتما زدن ماسک برای جلوگیری از شیوع ویروس ، حتی اگر احساس سلامتی کنند.

آیا COVID-19 می تواند در هوای گرم و آفتابی و دمای بالا گسترش یابد؟

 یکی واقعیت این است که COVID-19 می تواند در دمای بالاتر از 25 درجه سانتیگراد زنده بماند.  هر چقدر آفتاب و گرم باشد می توانید این ویروس را در صورت آلوده شدن بگیرید.  بنابراین ، در هر آب و هوایی که باشید ، باید از توصیه های پزشکی برای محافظت در برابر ویروس پیروی کنید.

 اگر می توانید در زیر آفتاب قرار بگیرید ، ایده خوبی است چرا که این امر به بدن شما کمک می کند ویتامین D را که برای سیستم ایمنی بدن شما مهم است تولید کند.

یکی از سوالات متداول این است که آیا نوشیدن مقدار زیادی نوشیدنی گرم باعث توقف COVID-19 می شود؟

 در واقع خیر هیچ نوشیدنی گرم و یا سردی وجود ندارد که شما را در برابر COVID-19 محافظت کند یا بیماری را درمان کند.  تاکنون هیچ درمانی اثبات شده برای COVID-19 وجود نداردو کشف نشده است  اما اکثر افراد خود به خود بهبود می یابند.  مصرف پاراستامول ، نوشیدن مایعات زیاد و استراحت کافی می تواند به شما در مدیریت علائم کمک کند.

آیا برای محافظت از بدن در برابر COVID-19 باید از یک ضد عفونی کننده بسیار قوی برای تمیز کردن دست و بدن خود استفاده کنیم؟

 باید توجه کنید که برای تمیز کردن بدن خود نباید از ضد عفونی کننده قوی استفاده کنید.  شستن کامل دست ها با آب و صابون یا مالش یک ضد عفونی کننده حاوی الکل روی آنها باعث جلوگیری از گسترش ویروس می شود.  استفاده از مواد شیمیایی قوی روی پوست می تواند خطرناک باشد.  هرگز ضد عفونی کننده یا ضد عفونی کننده دست ننوشید زیرا این کار صدمه جدی می زند و می تواند به سلامتی شما آسیب وارد کند.

باید توجه داشت که هر کسی می تواند آلوده شود و بیماری را به دیگران منتقل کند.  برخی از افراد جوان و سالم بشدت بیمار شده اند و حتی برخی نیز مرده اند.

 پس درصد ابتلا به این بیماری در همه سنین با هرگونه پیشینه بیماری ممکن است رخ بدهد.

 کم خطر بدون خطر است

 برای محافظت از خود و دیگران در برابر ویروس کرونا ، به تمام توصیه ها پزشکی توجه کنید و ماسک زدن را فراموش نکنید.

ارسال رایگان

برای مبالغ بالای 120 هزار تومان

شماره تماس پشتیبانی

021-22465700

پرداخت ایمن

امنیت پرداخت تضمین شده

ساخت ایران

حمایت از تولید ملی